Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 160 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Powrót do przeszłości...

czwartek, 25 lutego 2016 18:06
Skocz do komentarzy

Powrót do przeszłości...

 

Po ponad 8 latach musieliśmy wrócić do rurki tracheo... Ciężko było podjąć decyzję. Tamten czas, kiedy byłem malutki i miałem rurkę nie należy do przyjemnych.... Bardzo wtedy mama dążyła do tego, aby rurkę usunąć, abym mógł funkcjonować bez niej. Udało się dzięki determinacji mamy i świetnym specjalistom, na których trafiłem. Przez ten czas odpoczęliśmy od ssaka, rurek, cewników, gazików.... Niestety założenie rurki było już konieczne. Od około roku zacząłem chrapać, coraz więcej i więcej...praktycznie w każdej pozycji chrapałem już niemiłosiernie i oddychałem z trudem.... Okazało się, że mam zapadające podniebienie, cofający się język , za wąską szczękę... To wszystko powodowało kłopoty z oddychaniem...

 

Tak więc od 15 stycznia mam rurkę.... Może uda nam się podrążyć temat i "coś z tą buzią zrobić" aby kiedyś znów żyć bez rurki...

 

Pobyt w szpitalu najchętniej chcielibyśmy zapomnieć....

 

Na szczęście mamy wspaniałych przyjaciół, którzy i osobiście i telefonicznie nam go umilali :)

 

tu przed zabiegiem:

trach1.jpg

i po

 

trach2.jpg

goście goście

 

trach3.jpg

 

 **

 

Póki co uczymy się na nowo, jak z nią żyć. Pierwsze tygodnie były straszne. A szczególnie to, jak po kilku dniach w domu w nocy musieliśmy wzywać karetkę i na sygnale jechaliśmy do szpitala, bo się tak zakorkowała, że nie szło jej odessać a ja się dusiłem...wyglądałem okropnie...Rureczka była za świeża, żeby mama mogła ja wymienić w domu. Teraz jak coś to już sami sobie poradzimy :)

Z dnia na dzień jest coraz lepiej. Już mnie ona tak nie drażni i nawet w pozycji siedzącej coraz dłużej umiem wytrzymać. Po mały wracamy do naszego normalnego funkcjonowania. 

Mam zajęcia szkolne. Chcieliśmy bardzo abym trafił na 4 godzinki do szkoły , do grupy, ale ze względu na rurkę zostanę jeszcze w trybie indywidualnym. Mam dwie panie, które do mnie przychodzą. Zostałem też objęty opieką Małopolskiego Hospicjum Domowego. Raz w tygodniu przychodzi do mnie pani Anetka, która jest "moją" pielęgniarką i którą od razu bardzo polubiłem. 

 **

Kochani

Jeżeli zechcecie mnie wspomóc w walce o lepsze jutro

to pamiętajcie o mnie w swoich rozliczeniach. Za każdy 1% będę niezmiernie wdzięczny!!

Kuba z Mamą

 

1%noweSłoneczko.jpg

Podziel się
oceń
0
0

Więcej na ten temat


sobota, 20 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  388 683  

Moje Allegro-Zapraszamy!

1% PODATKU DLA KUBY Możesz przekazac dla Kubusia 1% swojego podatku. Wystarczy tylko prawidłowo wypełnić odpowiednie rubryki w zeznaniu podatkowym a Urząd Skarbowy sam przekaże pieniążki: - Nazwa OPP: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko", Stawnica 33, 77-400 Złotów - Nr KRS 0000186434 - W części "Cel szczegółowy" 1% podatku dla opp dla Jakuba Synowca ,94/s Za wszystkie wpłaty serdecznie dziekujemy!!

O mnie

Jestem Jakub. Urodziłem się 24.03.2005 r. z ciężką wadą wrodzoną serca -HLHS- niedorozwojem lewej komory (oznacza to, że żyję tylko z jedną komorą serca). Przeszedłem dwie operacje- pierwszą gdy miałem tydzień, drugą w wieku siedmiu miesięcy. Niestety w kilka dni po drugiej operacji doszło u mnie do zatrzymania akcji serca i na skutek tego niedotlenienia mózgu. Od tego czasu cierpię na porażenie czterokończynowe ( nie chodzę, sam nie siedzę, nie przewracam się na boki, nie bawię się rączkami), nie mówię, ma padaczkę, głęboki niedosłuch obustronny ( noszę aparaty słuchowe), miałem również przez prawie dwa lata założoną rurkę tracheotomijną, przez którą oddychałem; mam także podwichnięte stawy biodrowe (czekam za ich operacją).
Potrzebuje intensywnej rehabilitacji, zarówno w domu jak i podczas turnusów rehabilitacyjnych, które są bardzo drogie i przekraczają nasze możliwości finansowe ( jeden dwutygodniowy turnus to ok. 3500 zł).
Jeżeli zechcecie Państwo nam pomóc proszę o przekazanie wpłat na konto:

FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM „SŁONECZKO”
Stawnica 33
77-400 Złotów
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Z dopiskiem: Dla Jakuba Synowca, symbol 94/S
Przy wpłatach z zagranicy przed numerem konta należy podać kod: GBW.CPL.PP.
Za udzieloną pomoc z całego serca dziękujemy!!

Kontakt

Kontakt: Hanna Synowiec tel. 693 095 487 E-mail: hgenge@wp.pl

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl